ZAKŁADOWY FUNDUSZ ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH

KOMUNIKAT

1. Komisja Socjalna informuje, że wnioski o przyznanie dofinansowania do wypoczynku urlopowego z ZFŚS („wczasy pod gruszą”) dla pracownika można odebrać w sekretariacie szkoły/przedszkola, dla emeryta/rencisty z portierni szkoły/przedszkola lub wydrukować ze strony internetowej szkoły.

2. Upoważnieni do świadczeń z ZFŚS oświadczają we wniosku wysokość średniego dochodu brutto przypadającego na osobę w rodzinie za rok 2023

(suma dochodów bruto wszystkich członków gospodarstwa domowego za 2023 rok, podzielona przez 12 miesięcy i przez liczbę członków gospodarstwa domowego).

Za dochód w rodzinie służący do obliczenia średniego dochodu, o którym mowa w pkt. 2, uważa się łączne dochody brutto wszystkich osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym uprawnionego, z uwzględnieniem:

1. 1. dochodów brutto uzyskiwanych z wynagrodzenia za pracę,

2. zasiłków z ubezpieczenia społecznego otrzymywanych z tytułu choroby lub macierzyństwa,

3. zasiłków na utrzymanie rodziny osób odbywających służbę wojskową,

4. zasiłku dla bezrobotnych,

5. dochodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej,

6. świadczeń przyznawanych na podstawie przepisów o świadczeniach rodzinnych (m.in. alimenty)

7. emerytur i rent wraz ze wszystkimi dodatkami z wyjątkiem dodatku pielęgnacyjnego,

8. przy ustalaniu średniego dochodu na osobę w rodzinie wlicza się także osobę niepracującą,

zarejestrowaną w urzędzie pracy bez prawa do zasiłku dla bezrobotnych,

9. do rodziny, przy ustalaniu średniego dochodu na osobę, nie wlicza się osób zdolnych do pracy,

nie pracujących, nie uczących się i nie zarejestrowanych w urzędzie pracy,

3. Emeryci i renciści nie dostarczają już kserokopii aktualnej decyzji ZUS (zmiana od 2024) i zobowiązani są do pisania na końcu wniosku nr aktualnego rachunku bankowego.

4. Pracownik składa kompletne wnioski z wymaganymi załącznikami (np. dla dziecka pow. 18 lat będącego na utrzymaniu: zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły lub z uczelni wyższej zaświadczenie potwierdzające naukę w formie stacjonarnej) w sekretariacie szkoły/przedszkola do 22 maja 2024 r.

5. Emeryci/renciści szkoły proszeni są o składanie wniosku w sekretariacie szkoły wyłącznie w terminie od 17 do 28 czerwca 2024 r. (ze względu na organizację pracy sekretariatu), a emeryci/renciści przedszkoli do 30 czerwca 2024 r.

6. Tylko kompletne, prawidłowo podpisane i wypełnione wnioski będą rozpatrywane przez Komisję Socjalną.

wniosek_ZFSS(4)(1).odt