Krasnoludki

CIEKAWOSTKI DLA RODZICÓW

Rzucenie palenia nie jest łatwe. Ważna jest Twoja decyzja i dobry plan.

Motywacja. Zapisz wszystkie miłe rzeczy, których spodziewasz się doświadczyć jak już będziesz wolny od nałogu. Skup się na pozytywnych aspektach.
Wsparcie. Uzależnienie od nikotyny jest chorobą, możesz sięgnąć po pomoc leków oraz specjalistów. Możesz wybierać spośród leków dostępnych w aptece bez recepty od lekarza.
Nie zrażaj się. Pamiętaj, że uzależnienie od nikotyny to choroba przewlekła i nawracająca. Nawet jeśli zdarzy Ci się „wpadka” i zapalisz papierosa, nie traktuj tego jako porażki.

Zwróć się po pomoc:
Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym:
tel. 801 108 108 lub 22 211 80 15, pon.-pt. 9.00-21.00, sob. 9.00-15.00
www.jakrzucicpalenie.pl

Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu uświadomienia społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk. Wykształcenie prawidłowego nawyku mycia rąk przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Badania pokazują, że 70% ludzi nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, a 95% nie myje ich prawidłowo. Zaniedbywanie higieny rąk może być przyczyną zakażeń dróg oddechowych, skóry i przewodu pokarmowego. Higiena rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania zatruciom pokarmowym, chorobom wirusowym, pasożytniczym i skórnym.

Jak myć ręce? Podstawowe zasady:
- myj ręce ok. 30 sekund,
- rozpocznij od zmoczenia rąk wodą,
- nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni,
- dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane
dłonie,
- pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz
okolic kciuków,
- na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym
ręcznikiem.

#pssekatowice #higienarąk

Dzieci z naszej grupy będą realizowały zadania w ramach:

Z KICIĄ KOCIĄ MALUCHY ZMIENIAJĄ SIĘ W ZUCHY- Ogólnopolski Projekt  Edukacyjny realizowany w przedszkolu - SZS w Bobrku

Projektu czytelniczego "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy" - Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci.

Projektu edukacyjnego promującego zdrowe nawyki żywieniowe. W ramach realizacji projektu będziemy podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Chcemy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królowały warzywa.

Przedszkole w Modliszewicach - KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY -program  ekologiczny | Zespół Placówek Oświatowych w Modliszewicach

Programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury” - to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci. W tym roku po raz 13. dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w całym kraju wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.