Smerfy

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Rozpoczęcie i zakończenie zajęć, w których w przedszkolu realizowane jest bezpłatne nauczanie i wychowanie, zgodnie z Uchwałą nr LVIII/1201/18  Rady Miasta Katowice z dnia 26 lipca 2018 r  w sprawie ustalenia opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola, dla których organem prowadzącym jest Miasto Katowice trwa 6 godzin, tj. od 08:00 do 14:00.

6:00– 8: 45

Schodzenie się dzieci, zabawy w kącikach zainteresowań, praca z zespołem dzieci lub indywidualna, praca z dzieckiem zdolnym, czynności porządkowe, ćwiczenia poranne, czynności opiekuńcze, zabawy swobodne, tworzenie okazji do wymiany informacji, rozmowy indywidualne z dziećmi, dyskutowanie, zabawy ruchowe, kontakty z rodzicami.

8:45–9:00

Przygotowanie do śniadania, czynności higieniczne, czynności samoobsługowe, pełnienie dyżurów, śniadanie – wpajanie zasad dobrego wychowania, wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych.

9:00– 9: 30 Śniadanie.

9:30–10:00

Zintegrowana działalność edukacyjna zgodnie z podstawą programową, zajęcia i zabawy edukacyjne, zajęcia dydaktyczne różnego typu realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego.

10:00–10:15 Gry i zabawy ruchowe.

10:15–10:45

Zajęcia edukacyjne zgodne z podstawą programową, zajęcia i zabawy edukacyjne, zajęcia dydaktyczne różnego typu realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego.

10:45-11:40

Zabawy, gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące postawę dziecka, zabawy organizowane i swobodne na placu przedszkolnym, spacery, wycieczki, przebywanie w ogrodzie przedszkolnym, obserwacje przyrodnicze, zajęcia sportowe, prace gospodarcze, porządkowe, ogrodnicze; tworzenie okazji do obserwowania, eksperymentowania, odkrywania, podejmowanie zabaw badawczych, konstrukcyjno-technicznych, wspieranie działań twórczych poprzez kontakt ze sztuką, muzyką, literaturą, zabawy dowolne, rozmowy indywidualne.

11:40-12:00 Przygotowanie do obiadu. Czynności porządkowo-higieniczne.

12:00-12:30 Obiad.

12:30-12:45 Czynności higieniczno–porządkowe, mycie zębów.

12:45-14:15 Odpoczynek poobiedni, kwadrans na bajkę, słuchanie muzyki.

Grupy młodsze: leżakowanie, Grupy starsze: słuchanie bajek, ćwiczenia relaksacyjne, słuchanie muzyki, zabawy tematyczne, praca z dzieckiem zdolnym i dzieckiem ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, zabawy dowolne, samorzutna aktywność dzieci, ćwiczenia artykulacyjne, manualne, oddechowe, grafomotoryczne, rozwijające percepcję wzrokową, słuchową, koordynację wzrokowo-ruchową itd. Zabawy ruchowe oraz gry i zabawy dydaktyczne, stolikowe, zabawy dowolne według zainteresowań, zajęcia w małych zespołach. Udział w dodatkowych zajęciach: koła zainteresowań.

14:15-14:30 Czynności samoobsługowe i porządkowe przygotowujące do posiłku.

14:30-15:00 Podwieczorek.

15:00-17:00

Zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe, ćwiczenia słownikowe, praca wyrównawcza, indywidualna, zabawy dowolne według zainteresowań, zajęcia w małych zespołach, prace porządkowe, tworzenie sytuacji rozwijających indywidualne zdolności i zainteresowania dzieci, rozmowy indywidualne, rozchodzenie się dzieci.

Zaopiniowano na posiedzeniu Rady Pedagogicznej Miejskiego Przedszkola Nr 6  dnia 31 sierpnia 2021r